Neohrožený bojovník versus vekslák a gambler

15. 12. 2017 8:47:28
Miloš Zeman nesčetněkrát prokázal, že je ochoten se neohroženě bít za pravdu a národní zájmy. Teď se proti němu šikují nicky, jako například vekslák a gambler Horáček, snažící se jej porazit v prezidentských volbách. Zjevně marně.

Prezident Miloš Zeman je beze sporu geniální stratég. Dokázal bezchybně načasovat udělení milosti neprávem odsouzenému Jiřímu Kajínkovi a v pravý čas s grácií sobě vlastní srovnat do latě ruského premiéra. Nejen proto jej budu volit a ve svém okolí rozjedu takovou kampaň, abych maximálně přispěl k jeho možnému vítězství hned v prvním kole prezidentské volby.

Proti němu takový žabař, jakým je známý gambler, podnikatel, který zbohatl na hazardu, miliardář, vítač, sluníčkář, pražský kavárník a někdejší vekslák Michal Horáček, nemá nejmenší naději. Vždyť ani jeho kamarádíčkové z Fortuny mu věru moc šancí nedávají.

————————————————————————

Doufám, že jsem náležitě navnadil jak příznivce, tak i odpůrce obou aktérů, takže nyní může přijít na řadu cosi na způsob Saturninovy Kanceláře pro uvádění románových příběhů na pravou míru.

Nejprve uvedu na pravou míru svůj vztah k Miloši Zemanovi.

O tom, že je Miloš Zeman skutečně mistrný stratég, nepochybuji. S milostí pro Jiřího Kajínka si dal načas přesně tak akorát, aby to nebylo v plném průběhu prezidentské kampaně, kterou vlastně ani nevede. Jen mi není úplně jasné, jak dokázal, že právě teď běží na Primě seriál Já Kajínek (http://prima.iprima.cz/porady/ja-kajinek), který běžnému občanovi jasně ukazuje, že Jiří Kajínek je sice Lump s velkým L, ale zároveň je tak trochu i empatický gentleman, který s oběťmi svých majetkových trestných činů soucítí a který by člověku fyzicky ublížil snad jen v případě ohrožení zdraví či života svého nebo svých blízkých. Proto je jen dobře, že mu prezident udělil milost, čímž projevil svou příslovečnou moudrost a prozíravost.

Rozhodně nehodlám zpochybňovat Kajínkova tvrzení. Možná se opravdu stal obětí čachrů zlotřilých policistů. Přesto je s podivem, jak načasování perfektně pracuje v Milošův prospěch. To je dost dobrý námět na případnou úspěšnou konspirační teorii.

V tomhle ohledu je však daleko lepší nedávný prezidentův počin, o němž obšírně referovaly například proslulé Parlamentní listy:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-se-jen-tak-nevidi-Zeman-zdrbal-hlavu-Medvedevovi-za-clanek-o-roce-1968-Ten-se-kal-a-kal-VIDEO-PLNY-PREKLAD-513251

Tady si neodpustím tvrzení, že s největší pravděpodobností šlo o dobře připravenou propagandistickou kampaň, která měla ukázat, že náš prezident není rusofilní patolízal, nýbrž hrdý a neohrožený obránce pravdy a národa, který se statečně postaví i ruskému vicecarovi. Mezi lidmi z prezidentova okolí se jistě snadno najde pár osob, pro něž nemohlo být obtížné najít spolupracovníka, aby na počest zahájení Zemanovy návštěvy publikoval článek zraňující srdce téměř každého českého oprávněného voliče. Pak už jen stačilo nepatrně rozdmýchat vášně a nechat inženýra Zemana dohrát vítězné finále, aby malý český svět viděl, že mu zlí jazykové odjakživa křivdili.

Teď už je čtenáři nad slunce jasné, že to s podporou současného prezidenta nemíním vážně. Jsem totiž přesvědčen, že na tom, že není dobrý prezident, nic nemohou změnit ani nadcházející volby. Ten člověk dle mého názoru soustavně porušuje prezidentský slib a nezastává svůj úřad v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, tedy pokud nemá vědomí a svědomí náležitě pokřivené. Pro ilustraci stačí například jeho nekonzistentní postoj k sestavování vlády v roce 2013 (https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zeman-chce-po-pravici-101-notarsky-overenych-podpisu-poslancu-neslychane-rika-nemcova_201307242137_mkaspar) a dnes (https://zpravy.idnes.cz/zeman-babis-povereni-vlada-lany-vondracek-fgf-/domaci.aspx?c=A171031_141805_domaci_kop). Tady nejde o změnu názoru v zájmu všeho lidu, nýbrž o nezdravě zbytnělé ego a prezidentskou předvolební nekampaň. Dalších příkladů při troše chtění snadno najdete celou řadu, aniž by šlo o pověstné chtění směřující k týrání nejlepšího přítele člověka.

Teď ještě uvedu na pravou míru úvodní zmínku týkající se Michala Horáčka:

Žabař
Ani nevím, jak bych zcela přesně definoval žabaře, ale tuhle citově zabarvenou a zjevně dehonestující nálepku jsem samozřejmě nemyslel vážně :-)..Michal Horáček opravdu není žádný žabař, ať je význam toho slova jakýkoli.

Gambler
Jeho kurzové sázení ani dřívější angažmá v roli bookmakera myslím nenaplňuje definici gamblerství (https://cs.wikipedia.org/wiki/Gamblerstv%C3%AD, https://www.vitalia.cz/clanky/diagnoza-gambler-mate-na-to-prasek/), takže jde daleko spíš o nepodloženou nálepku.

Podnikatel
Pokud vím, Michal Horáček uvádí, že již léta aktivně nepodniká. Je sice stále jednatelem společnosti KUDYKAM, s.r.o., ale to ničemu neodporuje. Takže podnikatel se aktuálně nejeví jako příliš přesné označení.

Zbohatl na hazardu
On sám kurzové sázky, na rozdíl od číselných loterií či rulety, za hazard nepovažuje. „Hazardní hra je taková hra šancí nebo dovedností, jejíž výsledek závisí výhradně nebo převážně na náhodě“ (https://cs.wikipedia.org/wiki/Hazardn%C3%AD_hra). Otázkou je kvantifikace onoho „převážně“, takže z určitého úhlu pohledu může být toto tvrzení pravdivé. Na druhou stranu šlo o naprosto legální podnikání založené na jeho dřívějších zkušenostech, znalostech a dovednostech, jehož společenský dopad je srovnatelný například se spekulacemi na burze. Srovnejte kurzové sázky třeba s investicemi do Bitcoinu. Takže z mého pohledu nejde o nic odsouzeníhodného.

Sám občas hrávám s kamarády poker a naše hraní považuji za zábavu, nikoli hazard. Při úvodním nákupu žetonů za stovku je případná ztráta za večer zpravidla srovnatelná s útratou v multikině, ale obvykle se při tom líp pobavíme. Navíc ty šťastnější (lépe hrající) hřeje radost z výhry. Ve hře sice záleží na náhodě, ale při správném vyhodnocení pravděpodobností a psychologie protihráčů lze vliv náhody významně eliminovat. Já sám to moc neřeším a moc se výsledkem nezabývám. Mám radost, když se mi čas od času podaří soupeře šikovně oblafnout, ale stejně rád své kamarády potěším sponzoringem při prohře. Takže ani poker moc za hazard nepovažuji a rozhodně si nepřipadám jako gambler :-).

Miliardář
Podle informací zveřejněných na https://www.michalhoracek.cz/majetkove-priznani/ se souhrnná hodnota jeho majetku pohybuje ve stovkách milionů. Takže multimilionář ano, miliardář nikoli.

Vítač, sluníčkář, pražský kavárník, ...
Tyhle hloupé nálepky si zkuste za domácí úkol zpochybnit sami. Nápovědu najdete na https://www.michalhoracek.cz/proc-kandiduji/program/

Vekslák
Pamatujete, jak Horáček dávno před plyšákem postával před Tuzexem a nabízel kolemjdoucím bony (https://cs.wikipedia.org/wiki/Veksl%C3%A1k)? Jasně, že ne.Já taky ne. A ten, kdo něco podobného tvrdí, je prachsprostý lhář nebo hlupák, co papouškuje cizí lži. Není co dodat.

Kamarádíčkové z Fortuny
Prodejem sázkové kanceláře Fortuna finanční skupině Penta zcela skončily vazby Michala Horáčka a jeho společníků na tuto sázkovou kancelář, takže v současné době hovořit v této souvislosti o jakýchkoli kamarádíčcích je buď čirý nesmysl, nebo cílená nekorektní antikampaň.

Moc šancí mu nedávají
Je pravda, že kurs na vítěze řadí Michala Horáčka až na třetí či čtvrtou příčku za Miloše Zemana, Jiřího Drahoše, případně i Mirka Topolánka, ale dostih ještě zdaleka neskončil. U mě má šance veliké. A hned vám řeknu proč.

Proč mu tedy dávám šanci já?

Na mě samozřejmě houby záleží, ale i tak ...

Když jsem zjistil, že Michal Horáček uvažuje o kandidatuře na prezidenta, mé srdce zaplesalo, neboť jsem si mohl začít připadat jako prorok. Pro pochopení si prosím přečtěte toto: https://pavelfiala.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=526844.

Nejsem žádný Horáčkův nekritický zbožňovatel, ale opravdu si myslím, že je nejlepší ze současných prezidentských kandidátů. Ti, které jsem ještě nestihl dokonale znudit, mohou nadále sledovat tok mých myšlenek.

Vážnými hráči ve hře o prezidentský post jsou Miloš Zeman, Jiří Drahoš, Mirek Topolánek a samozřejmě Michal Horáček. Myslí si to nejen bookmakeři, ale i já. Vedle nich bych rád ještě zmínil Marka Hilšera. Je to sympatický, entuziasmem i charismatem oplývající mladý muž, v jehož úspěch sice sázkové kanceláře příliš nevěří, ale já si myslím, že až nabere víc zkušeností, ještě o něm v budoucnu mnohé uslyšíme. A to v dobrém.

Při mém rozhodování, koho budu volit, je důležitá historie, tedy nejen to, jak se kandidáti dnes prezentují či jsou prezentováni, ale rovněž, jakou stopu za sebou zanechávají.

U výše zmíněného Marka Hilšera je ta stopa zajímavá, ale dosud příliš krátká.

Miloš Zeman se proslavil v roce 1989 svým článkem Prognostika a přestavba (http://milos.chytrak.cz/1989/zeman-tm.php), který vyšel v srpnu 1989 a za který sklidil vedle uznání veřejnosti také vyhazov ze zaměstnání. Opravdu obdivuhodná stopa. Později se vyznamenal jako předseda ČSSD, kdy se pod jeho vedením vcelku málo významná staromilská stranička přetransformovala v moderní a úspěšnou politickou stranu. Souběžně trousil své pověstné bonmoty, jimiž si získával srdce mnoha přívrženců. V poslední době se přetřásá jeho dávný výrok: „Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt“ (viz. http://www.psp.cz/eknih/1990fs/slsn/stenprot/020schuz/s020006.htm). I když to vypadá jako pohrdání spoluobčany, dá se to zároveň interpretovat jako pouhé stručné shrnutí statistických údajů. Já bych jej za to nekamenoval. Je to prostě typický Miloš Zeman ve vrcholné formě.

Jeho stopa se postupně začala zakalovat rozličnými kontroverzními počiny a aférami (Zemanův kufřík, kauza Lidový dům, Bamberk, opoziční smlouva, Olovo, Štiřín, D47, ...) i lidmi, kteří se v jeho okolí objevovali. Co začalo Šloufem, dnes vrcholí Mynářem, Nejedlým a malou třešničkou na dortu je Ovčáček.

Po neúspěšné prezidentské kandidatuře v roce 2003 se na čas stáhl do ústraní. Posléze se zviditelnil knihou „Jak jsem se mýlil v politice!“, kde si příliš nebral servítky, díky čemuž se třeba Petra Buzková vryla do paměti národa jako „coura“ a „příšerně líná ženská“ :-). Pověstné Zemanovy bonmoty časem metamorfovaly v malmoty. Po vystoupení z ČSSD založil vlastní stranu SPOZ, která naštěstí příliš neuspěla, přesto však v roce 2013 triumfoval v prezidentských volbách a od té doby předvádí své ego, za což mu část národa obdivně tleská. Nikoli však já. Zbytnělé ego není postačující kvalifikací pro výkon prezidentské funkce. Ode mě má jedno obrovské NE!

Mirek Topolánek je pověstný hulvát nepostrádající jisté charisma. Věřím, že pro mnoho lidí jsou jeho letité zkušenosti v politice tou správnou prezidentskou kvalifikací. Za jeho působení dosáhla ODS zřejmě největších úspěchů, zároveň však získala nelichotivou kmotrovskou pověst. Přispěl k tomu i Topolánkův kamarád, lobbista Marek Dalík. Nemyslím si, že by Mirek Topolánek nemohl být o poznání lepším prezidentem než Miloš Zeman, ale jeho historie jej v mých očích významně diskvalifikuje.

Horký favorit Jiří Drahoš je opravdu těžký kalibr. Vědec a manažer v nekomerční sféře, to nevypadá na špatnou kvalifikaci. Bohužel jednoduchými dotazy se o jeho historii moc nedozvím. Našel jsem alespoň jeden rozhovor z roku 2010 (https://www.youtube.com/watch?v=zoGxtW2LHM0) a ten jej rozhodně nediskvalifikuje. Profesor Drahoš mi sice připadá místy trochu bezbarvý, v názorech moc nevyčnívá a občas mám dojem, že kopíruje použitelné názory svých soupeřů, ale na určité míře pragmatismu nevidím nic zvlášť odsouzeníhodného. Myslím, že kdyby nebylo Michala Horáčka, stal by se Jiří Drahoš i mým favoritem, jen bych si ho musel trochu víc proklepnout.

Jak jsem se již zmínil, stal se Michal Horáček mým favoritem na post prezidenta republiky dávno před tím, než to kohokoli jiného napadlo. Myslím, že jedním z důvodů je jeho skvělý předvolební propagační spot:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1186000189-13-komnata/205562210800014-13-komnata-michala-horacka

Jasně, je to jen běžný dost slušně natočený televizní pořad z března 2006, ale ukazuje osobnost Michala Horáčka, jeho názory, sny a motivace bez marketingových ozdůbek a stylizací, prostě svým způsobem bomba.

Michala Horáčka jsem zaznamenal v osmdesátých letech jako skvělého textaře, v listopadu 1989 jsem jej zaregistroval jako jednoho z klíčových strůjců dialogu čelných komunistických představitelů s reprezentanty Občanského fóra, načež jsem ho trochu ztratil ze zorného pole. Začal jsem podnikat a měl jsem dost svých starostí. Sem tam jsem zaregistroval nějakou pěknou píseň s jeho textem nebo nějaký rozhovor.

V roce 2004 se stal výrazným tématem společenských diskusí prodej sázkové kanceláře Fortuna, jejímž byl Michal Horáček spolumajitelem, finanční skupině Penta. Odhadovaná cena transakce okolo dvou miliard korun napovídala čistý příjem ve stovkách milionů korun pro každého ze společníků. To je ale borec, ten Horáček, říkal jsem si, něco takového bych chtěl také dokázat. Moc se mi líbilo, že se mu podařilo v pravou chvíli zúročit znalosti, schopnosti a zkušenosti, a přejícně jsem mu to záviděl.

Potom se začal v televizi objevovat pravidelněji. Jeho způsob myšlení, argumentace, životní postoje, to vše mi konvenovalo. Celkem se mi líbil styl, jakým předsedal porotě v druhé řadě SuperStar, i to, když slíbil nadějné Nadě Válové, jež sice v soutěži nedosáhla na vrchol, ale i tak se projevila jako velice osobitá zpěvačka, že pro ni napíše píseň a natočí ji. Slib dodržel a spolupracuje s ní dodnes.

Také mě potěšilo rozhodnutí Michala Horáčka doplnit si vzdělání studiem.

Své dojmy, jež vyústily v přesvědčení, že Michal Horáček by byl dobrým kandidátem, jsem shrnul v již zmíněném příspěvku https://pavelfiala.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=526844.

Zamýšlím se nad tím, proč řada lidí neodhalila kouzlo pestré a výrazné osobnosti Michala Horáčka a dává přednost poněkud nudnějšímu akademikovi se znatelně užším spektrem názorů a zájmů. Jasně, předseda akademie věd je nepochybně zárukou ctnosti, erudice, manažerských schopností, slušnosti a nevím čeho všeho ještě. Ani jej nemusíme moc znát. Podobně jsme v minulosti hledívali třeba na lékaře (oni přece zachraňují životy!), z čehož nás posléze vyléčily persony typu Davida Ratha, Jaroslava Bartáka a dalších. Na straně druhé podnikatel, hráč, novinář, umělec a multimilionář je a priori podezřelý, a to ani nemusí být vekslák, gambler či vítač, takže podezření je třeba nejprve rozptýlit. A je to vůbec nutné? A lze to vůbec?

Vstupovat do politiky olepený různými nálepkami není jednoduché. Ne všechny nálepky jsou šířené záměrně a zlovolně (třeba miliardář), ale i drobná nepřesnost může mít určitý dopad na vnímání politikovy osoby. Všimněte si, že v předvolebních průzkumech se u Michala Horáčka vyskytuje ve srovnání s jeho méně vyčnívajícími protikandidáty poměrně vysoké procento lidí, kteří jej označili za naprosto nepřijatelného kandidáta. Myslím, že v tom největší roli sehrává právě pouze povrchní pokřivená znalost jeho osoby vyčtená z podstrčených dehonestujících nálepek.

Pokud se mi podařilo lehce nahlodat něčí neoblomné přesvědčení či vyprovokovat aspoň náznak zvědavosti, uvádím pár posbíraných odkazů pro “samostudium”. Odkazy jsem posbíral víceméně náhodně a snažil jsem se je seřadit chronologicky. Pořady z období před zvažováním kandidatury (2016) mi připadají zajímavější díky větší autenticitě. Ty "prezidentské" jsou lépe připravované a některá témata a příběhy se v nich opakují, s cílem správně prezentovat kvality kandidáta. Kampaň je prostě kampaň.

U Arény Jaromíra Soukupa jsem měl pochybnosti, zda má prvotřídní kandidát zapotřebí účinkovat v béčkovém pořadu béčkového moderátora na béčkové stanici, ale nakonec mě zmatený Jaromír Soukup celkem pobavil.

Přeji nám všem zdravý úsudek a dobrou volbu :-).

————————————————————————

Všechnopárty (15. 3. 2006)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10090925908-vsechnoparty/206522161600009/dalsi-casti/79

13. komnata (28. 3. 2006)
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1186000189-13-komnata/205562210800014-13-komnata-michala-horacka

Uvolněte se, prosím (13. 10. 2006)
https://www.youtube.com/watch?v=v5K3SLm9JHk&t=1290s

Intimní zpověď: Libůstky posmutnělého miliardáře (26. 10. 2009)
https://www.stream.cz/zpoved/275030-zpoved-libustky-posmutneleho-miliardare

Interview Z1 (6. 11. 2009)
https://www.youtube.com/watch?v=ZgizRxh44-E&t=1010s

Všechnopárty (25..5. 2010)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10090925908-vsechnoparty/210522161600020/obsah/115822-michal-horacek

regionalnitelevize.cz (8. 5. 2012)
https://www.youtube.com/watch?v=hpmR839T6x8

Michal Horáček ve One Man Show (23. 10. 2013)
https://www.stream.cz/onemanshow/10000062-michal-horacek

DVTV: Textař Michal Horáček o úspěchu skupiny Ortel (30. 11. 2015)
https://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-30-11-2015-horacek-o-ortelu-landa-vs-teroriste-rubes-vs/r~7cbcbf02978111e5a405002590604f2e/

Kauza dne Rádia Impuls (1. 12. 2015)
https://www.youtube.com/watch?v=IA8by2BNR08

B-TV (4. 12. 2015)
https://www.youtube.com/watch?v=USeVraw6kWQ

————————————————————————

DVTV (29. 4. 2016)
https://www.youtube.com/watch?v=qPN4JgBArmQ

Kanál Maryško o prezidentském kandidátu Horáčkovi s použitím názvů písňových textů – začátek cca 3:30 (6. 5. 2016)
https://www.stream.cz/kanal-marysko/10010365-odtrzeni-moravy

7 pádů HD: Michal Horáček (11. 10. 2016, Malostranské beseda)
https://www.youtube.com/watch?v=JEBi44o-bnc

Michal Horáček - Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč | LIDÉ Z PRAXE (18. 10. 2016)
https://www.youtube.com/watch?v=PsS89BzOfSM

Na kafi s Jolanou: Horáček: Jsem hrdý na to, že jsem sázkař (31. 10. 2016)
https://video.aktualne.cz/kafe-s-jolanou/horacek-nemyslete-si-ze-jsem-debil-kdybych-neco-skryval-neka/r~a9903da49ce111e686630025900fea04/

Manželka příštího prezidenta? Michaela Horáčková o kandidatuře manžela (3. 11. 2016)
https://www.youtube.com/watch?v=qt-5oyYE8U4

DVTV (4. 11. 2016)
https://video.aktualne.cz/dvtv/dvtv-29-4-2016-horacek-prezidentem-zenske-vezenkyne-spotakov/r~ab76ea5c0df111e6888a0025900fea04/r~265b679a0d7311e69966002590604f2e/

Události - Petr Robejšek a Michal Horáček (31. 12. 2016)
https://www.youtube.com/watch?v=KgzxXBKNFic

W4T (15. 2. 2017)
https://www.youtube.com/watch?v=bb5jAp1YQHM

Michal Horáček odpovídal na pár otázek Luďka Staňka (20. 4.2017)
https://video.aktualne.cz/michal-horacek-jeden-z-nejtrapnejsich-textu-jsem-napsal-pro/r~63e17e54241c11e7afda0025900fea04/

Prezident 21 interview: Michal Horáček (17. 5. 2017)
https://www.youtube.com/watch?v=D1osSO-B28k&index=1&list=PLN40iEYcg5lfiuflfLI0JGjfDZoAtXsqI

Ukaž Káru - MICHAL HORÁČEK A VZPOMÍNKA NA JEHO PRVNÍ MILION! (4. 8. 2017)
https://www.youtube.com/watch?v=uFZi5S7u1Nk

Rychlá zpověď - Michal Horáček: Proč bych se měl stát prezidentem (14. 8. 2017)
https://www.youtube.com/watch?v=M6jv70SJqXE

Seznam Zprávy: rozhovor s Michalem Horáčkem (7. 11. 2017)
https://www.stream.cz/vecerni-zpravy/10019879-vsichni-vime-co-je-topolanek-zac-rika-pro-seznam-zpravy-michal-horacek

Interview na ČT24 (6. 12. 2017)
https://www.youtube.com/watch?v=LO76lwNTOmA

Aréna Jaromíra Soukupa (12,12,2017)
https://www.youtube.com/watch?v=XpxQwsBP5fM

Autor: Pavel Fiala | pátek 15.12.2017 8:47 | karma článku: 22.50 | přečteno: 1182x

Další články blogera

Pavel Fiala

Velká říjnová antitotalitní revoluce aneb o čem sním, kudy chodím

... A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.

2.10.2018 v 11:46 | Karma článku: 17.60 | Přečteno: 602 | Diskuse

Pavel Fiala

Rukověť nerozhodnutého voliče

Je to tu zase. Mám se rozhodnout, zda a koho volit. Volit půjdu. V tom mám jasno - nedám zbůhdarma ani zlomek svého hlasu komunistům. Bohužel důvodů jít k volbám mám ještě mnohem víc, neboť mí spoluobčané asi přicházejí o rozum.

20.10.2017 v 10:45 | Karma článku: 13.30 | Přečteno: 647 | Diskuse

Pavel Fiala

Pardubičtí komunisté dějiny nepřepisují!

KSČM je v poslední době osočována, že se opět snaží přepisovat dějiny. Musím se připojit k Parlamentním listům a komunistů se zastat.

28.6.2016 v 8:01 | Karma článku: 17.51 | Přečteno: 820 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Václav Johanna

Jak (ne)může někdo odeslat mail, který se tváří, jako od poslance?

Asi už víte, že na mailové adresy poslanců přišel e-mail s nabídkou slevy, který se tvářil, jako by odešel z mailu Tomia Okamury. Jelikož mě IT živí už 8 let, chtěl bych se k tomu vyjádřit...

20.11.2018 v 19:00 | Karma článku: 9.95 | Přečteno: 258 | Diskuse

Karel Karas

Opozice kontra minimální mzda.

Je zvyšování minimální mzdy příčinou zhoršení ekonomických výsledků privátních firem? Je zvyšování min. mzdy čistý populismus? Názor opozičních stran (STAN,TOP O9, KDU-ČSL, ODS,PIRÁTI ) mi nejdou do hlavy a jsou následující :

20.11.2018 v 18:46 | Karma článku: 16.54 | Přečteno: 280 | Diskuse

Marek Konečný

Kytice přestupků - Jan Hamáček

Policie řeší k jakému přestupku došlo při manipulaci s kyticemi od premiéra a prezidenta. Rád bych jí trochu pomohl a naznačil možné způsoby řešení.

20.11.2018 v 18:37 | Karma článku: 8.18 | Přečteno: 290 | Diskuse

Jan Dvořák

Květinová koalice na Národní

Ozvalo se žuchnutí a hned na to ucítila seshora nepříjemný tlak. „Co se sem cpeš, nevidíš, že jsem tu já?!“ nenechala si to líbit.

20.11.2018 v 17:37 | Karma článku: 13.14 | Přečteno: 368 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Je cvokem president USA Donald Trump, nebo jsou cvoci politici EU, včele s Merkelovou

President USA se s migranty nijak nemazlí a označil migranty z jihu za bezpečnostní riziko pro USA. Dokonce prý padlo i slovo invaze. Donald Trump poslal na Mexické hranice tisíce vojáku USA i Národní gardu.

20.11.2018 v 11:10 | Karma článku: 40.40 | Přečteno: 1298 |
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1033
Jsem takový Brouk Pytlík, co všude byl, všechno zná a do všeho mluví.
Jsem autorem návrhu pravicové sociálně ohleduplné Velké Pytlíkovy reformy a návrhu dobře ufinancovatelné Pytlíkovy verze důchodové reformy. Jsem prostě návrhář.
Mimo to se s potěšením věnuji jazykovým hrátkám.

Najdete na iDNES.cz