Velká říjnová antitotalitní revoluce aneb o čem sním, kudy chodím

2. 10. 2018 11:46:55
... A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.

Celý citát zní takto:

“Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.”

Ten citát je, podle některých zdrojů mylně, přisuzován Sokratovi. Na tom nezáleží. Ani na tom, že sdělení obsažené v citátu je poněkud politicky nekorektní. Závěrečná věta je zásadní, neboť se zdá, že by záhy mohla dojít naplnění.

V loňských volbách do poslanecké sněmovny tři potenciálně totalitní strany získaly celkem 115 poslaneckých křesel (57%), přičemž k jejich získání jim stačilo nepatrně přes 48 % platných hlasů. Rovněž by šlo argumentovat, že pro ně hlasovalo celkem pouze necelých 35 % všech oprávněných voličů, ale u příslušníků mlčící většiny lze jen spekulovat, jak by se rozhodli, kdyby je k tomu něco přimělo.

Proč považuji hnutí ANO, SPD Tomia Okamury a KSČM za potenciálně totalitní strany?

U KSČM nemá smysl předpokládat, že se transformovala v moderní levicovou stranu a „komunistická“ v názvu je jen jakási historická obchodní značka. Ona to vlastně obchodní značka je, alespoň soudě podle toho, jak s ní vedení KSČM čile handluje, aby získalo tučné prebendy. Bohužel nadto vidím ve straně řadu odporných politických postav. V poslední době například předseda strany, který aby se bůhvíproč a bůhvíkomu zavděčil, tvrdí, že za okupací v roce 1968 nestáli Rusové, ale Ukrajinci. Sakra, co na tom, že se Brežněv narodil na Ukrajině? Ani Stalin nebyl Rus, nýbrž Gruzínec, nic to však nemění na tom, že to nebyl gruzínský, ale sovětský zločinec. Stejně tak v roce 1968 do Československa nevtrhla armáda Ukrajinské sovětské socialistické republiky, nýbrž vojska několika zemí Varšavské smlouvy pod vedením Sovětského svazu. Tečka. Ty kydy, které soudruh JUDr. Vojtěch Filip vypouští ze svých nevymáchaných úst si nezadají s kvalitou informací těch nejhorších dezinformačních serverů. Přitom to pravděpodobně není pitomec, který by si neuvědomoval, co dělá. To u další komunistické perly, soudružky Marty Semelové, není tak zřejmé. Tato vysloužilá učitelka a poslankyně se neštítí bagatelizovat vraždu Milady Horákové připomenutím skutečnosti, že se Milada Horáková nakonec přiznala. Kdo by se tehdejším zločincům nakonec nepřiznal? Ne každý dokáže být jako Julda. Ta paní, vlastně soudružka, je dokonale otrlá nebo dokonale tupá. Ani jedno nectí ji ani KSČM, která se od ní nedistancovala a ani se nikdy zřetelně neodstřihla od své minulosti. A takových politických krasavců je KSČM plná. Těžko k tomu co dodávat.

A co SPD? Tomio Okamura je zářným příkladem politického podnikatele, který pečlivě střeží přístup k stranické pokladně i za cenu toho, že si raději založí novou stranu, než by někomu dovolil sdílet moc a stranické peníze. Teď si hraje na spasitele přímé demokracie. V tom kontextu je úsměvné, jak železnou rukou ve straně vládne a případné zbloudilce umravňuje prostřednictvím svých poskoků, aby vše proběhlo dle stanov strany. Za minulého režimu se této nejvyšší formě demokracie říkalo demokratický centralismus. Díky němu je SPD stranou jednotného názoru formulovaného jediným osvíceným vůdcem. Ať se v Tomiově hlavě urodí sebevětší pitomiost, snadno ji prosadí prostřednictvím svých devótních nohsledů.

Ani ANO nezůstává stranou mých obav. Andrej Babiš je populista nejhrubšího zrna. To, co říká, neříká proto, že si myslí, že je to dobré, ale proto, že si myslí, že mu to přihraje politické body u potenciálních voličů. Před lety šel do politiky, aby zabránil vládě levice s komunisty, skoncoval s korupcí a vytěsnil z politiky dinosaury. Beztak všeci kradnú. Pak mu došlo, že zklamaní slušní lidé netvoří jádro společnosti a nelze se spolehnout, že se nebudou cítit podvedeni jeho počínáním v politice, nejsou to přece úplní hlupáci, takže si posléze vzal k srdci Zemanovo lapidární statistické shrnutí demografických údajů („Třetina obyvatel této země je slabá duchem. Každý sedmý občan je debilní nebo dementní nebo alkoholik. Zhruba polovina obyvatel této země má podprůměrný intelekt.“) a sází na onu podprůměrnou polovinu. Statistika je sice nepřesná, ale i tak popisuje skutečnosti poměrně výstižně. U normálního statistického rozložení charakterizovaného Gaussovou křivkou je prostě polovina populace statisticky podprůměrná a polovina nadprůměrná. Zeman tehdy neurážel, jen konstatoval.

Na začátku Babišova politického angažmá si mnozí říkali, že ten už má vyděláno a teď by mohl chtít konat dobro. No, nějak se mu to vymklo z rukou a za dobu svého působení v politice objem svého majetku výrazně znásobil. Je zajímavé, že toto navýšení významně koreluje se souhrnným objemem dotací, jež v průběhu té doby obdržely podniky patřící do Babišova impéria. Dobro však chce Andrej páchat dál, jen ne na svůj účet.

Takže, čau lidi! Chcete koblihu? My to tady teď řídíme jak vlastní firmu a svou firmičku můžeme klidně trochu podojit, abychom se zavděčili dostatečně velkému segmentu potenciálních voličů. Předně přidáme důchodcům. Těch bude čím dál víc a každý nakonec doufá, že se důchodu dožije. No, stejně bychom jim museli přidat, protože tak jsou nastavena pravidla, ale my to okořeníme tisícovkou k důchodu těm nejstarším (naštěstí jich zatím není tolik, tak to nebude až tak drahé). Taky se jako každý těším, až se dožiju osmdesátky. Potom přidáme učitelům. No bodejť, těch je požehnaně a všichni vědí, že jejich platy jsou podhodnocené. Přidat bychom jim museli tak jako tak, aby se nám nerozutekli. Potom přidáme státním zaměstnancům. To sice bude pořádný ranec, ale oni nám vidí do karet a mohli by remcat, bonzovat a kdoví co ještě. Berme to jako držhubné. Taky zdravotním sestrám přidáme. Počkat, to asi nepůjde. Že jsem jim něco slíbil, To jsem asi jen snil, přestože jsem bděl. Sester zas není tolik a německé platy jim stejně dát nemůžeme. Ať si přivydělají na přesčasech. Ty, co umí jazyky a nevadí jim žít v cizině, tu už stejně asi nejsou. Jo a nezapomeňte, že já jsem ten, kdo tuhle zemi ochrání před migranty. Tomio o tom jen blouzní, ale já podnikám v té věci konkrétní kroky. I Angela nakonec přede mnou vyměkla. Na mých zásluhách nic neubírá skutečnost, že si tím nepatrně vyspravila pošramocenou reputaci u nespokojených Němců. Kašlete na Okamuru. Když se jeho půl milionu voličů přidá k mému půldruhému, dobudeme v příštích volbách parlament a budeme moudře a svobodně vládnout jako Viktor Orbán v Maďarsku. Nebojte, já vás nezklamu. I nadále budu neochvějný v názorech a budu i za cenu vlastních obětí bránit blaho všeho lidu.

Andrej při svém nástupu do funkce ministra financí bezostyšně tvrdil, že v žádném střetu zájmů není a ani být nemůže. Vždyť nějaký majetek vlastní kdekdo. Zapomněl zmínit, že pokud někdo v určitém odvětví drží řekněme deset procent trhu a z titulu své funkce do tohoto odvětví nalije řekněme miliardu korun, potom mu za dravými drápy statisticky uvízne sto milionů. Zkuste odhadnout, jaký je podíl Agrofertího gigantu v jednotlivých segmentech trhu a jaké sumy tam tečou. Každopádně jsem přesvědčen, že od počátku šlo o střet zájmů jako prase a ani loňské vložení Andrejova majetku do svěřenských fondů na tom nic nemění. Významný podíl na trhu totiž zůstává bez ohledu na to, kdo to formálně řídí.

Důležité je zejména to, jak ANO funguje. Uvnitř hnutí se nic důležitého nestane bez vědomí a souhlasu předsedy. Ve straně, jo je to už strana, žádné hnutí, není nikdo s vlastním názorem. Andrej si dělá, co se mu zlíbí. Když se mu někdo znelíbí, je odvelen. Osud Stropnického, Šlechtové, Krnáčové, Faltýnka a dalších je zcela v rukou velkého vůdce.

A pan veliký neomylný má teď o důvod víc udržet se u vesla. Nějakým nedopatřením se neudržel, protože jakmile uvidí, či jen ucítí kačku, vyrazí po ní jak slepice po flusu, a trochu si zamachinoval s majetkem, aby dosáhl na evropskou dotaci pro malou či střední firmu. Tenkrát se objem jeho majetku pohyboval odhadem jen něco kolem dvaceti miliard korun. Kdo by odolal vidině padesáti milionů. To je jako by někoho s majetkem okolo dvou milionů (třeba auto a kus splacené hypotéky na byt) nechala chladným vidina pěti tisícovek z kapes ostatních. No někdo takový by se asi snadno našel, ale nesměl by se jmenovat Andrej Babiš. A teď si někdo myslí, že pár majetkových rošád by mohl být dotační podvod. Je to samozřejmě jen kampaň a účelovka s podezřelým zadáním, ale kdo ví, co by se z toho mohlo vyvrbit, že? Naštěstí se rodině v posledních letech dost dařilo, takže firma Imoba (prý zkratka pro Investice MOniky BAbišové) mohla slavnostně dotaci vrátit. Trochu drahé držhubné, ale lidi to určitě ocení. Ještě, aby se zatracení šťouralové přestali hrabat v transakcích Imoby, které prý ochudily stát o stovky milionů na daních. Naštěstí spřízněný úřad Aleny Schillerové má dost jiné práce s buzerací drobných daňových delikventů, se zajišťovacími příkazy a dalšími podobnými lapáliemi.

Takže v ANO vidím jasného kandidáta na totalitní stranu zcela vystavenou napospas bezskrupulóznímu člověku kdysi ochotně plnícímu informační povinnost vůči STB, posléze neštítícího se jakýchkoli kroků směřujících k ovládnutí Petrimexu a později mnoha dalších firem, člověku patrně posedlému hromaděním majetku, čelícímu trestnímu stíhání či bezostyšnému lháři. Jen na okraj, Kalousek je prý největší zloděj. Označme to pracovně jako Babišův teorém. Bohužel mi chybí jediný podložený důkaz, že je Kalousek větší zloděj než Babiš. Zatím jsem opravdu o nic takového nezavadil.

Co tím vším chci říct? Že díky pasivitě, naivitě či nedostatečné informovanosti voličů se v politice prosazují nezdravé trendy ohrožující demokracii. Je mi úzko, když vidím na plakátech borce v bílých košilích, jak nám sebevědomě garantují budoucí dobro. Nikde ani stín pochybnosti, že by ve volbách nemuseli uspět. Vždyť někteří z nich mají i číslo na Andrejův mobil.

A co s tím? Jasně a zřetelně dejme najevo, co nechceme.

Jen tak úplně mimo pořadí se podívejte sem: https://milionchvilek.cz, případně se přidejte k petici.

Konat naštěstí můžeme, i když se nám nechce vyčnívat z anonymního davu. Prostě pojďme k volbám. Tady neuspěje námitka, že není koho volit. Rozhlédněte se po kandidátkách. Nemáte-li favorita, vytřiďte nejprve strany, o nichž nejste přesvědčeni, že mají šanci uspět, ze zbytku vyberte lidi, které znáte, kterým důvěřujete, o nichž jste přesvědčeni, že jsou to slušní a pracovití lidé. V případě nouze postačí i jen podezření, že jsou slušní atd. Pokud těch lidí náhodou bude víc, než je počet volitelných míst, příslušným způsobem seznam zredukujte. Vyvolené na kandidátních listinách označte křížkem a odvolte. Pokud se náhodou přihodí, že vám na seznamu zůstanou členové mnou kritizovaných potenciálně totalitních stran, zkuste se prosím zamyslet nad tím, zda si opravdu zaslouží vaši přízeň a nenacházíte za ně přinejmenším rovnocennou náhradu v jiných uskupeních. Asi taková situace může nastat, ale myslím, že spíš jen naprosto výjimečně. Vlastně by bylo báječné, kdyby ANO, SPD či KSČM byly plné slušných, pracovitých a zodpovědných lidí, ale odtial to tak naozaj nevyzerá.

Totéž se týká senátních voleb. Pevně věřím, že proti kandidátům podporovaným ANO, SPD či KSČM stojí vždy alespoň jeden kandidát, který nebude horší volbou. Normálně nebývá dobré volit proti něčemu. Správné je volit pro něco. V tomto případě však volba proti totalitě znamená volbu pro demokracii. Samozřejmě i se všemi jejími nevýhodami.

Takže o čem, že to sním, kudy chodím? Přece o Velké říjnové antitotalitní revoluci, která nebude čekat až na listopad ani nebude odstartována symbolickým výstřelem na Čapí hnízdo, nýbrž proběhne naprosto civilně u letošních komunálních voleb, kdy všichni přijdeme k volebním urnám a odevzdáme své hlasy normální demokracii osvobozené od politických zrůd.

Autor: Pavel Fiala | úterý 2.10.2018 11:46 | karma článku: 17.60 | přečteno: 602x

Další články blogera

Pavel Fiala

Neohrožený bojovník versus vekslák a gambler

Miloš Zeman nesčetněkrát prokázal, že je ochoten se neohroženě bít za pravdu a národní zájmy. Teď se proti němu šikují nicky, jako například vekslák a gambler Horáček, snažící se jej porazit v prezidentských volbách. Zjevně marně.

15.12.2017 v 8:47 | Karma článku: 22.50 | Přečteno: 1182 | Diskuse

Pavel Fiala

Rukověť nerozhodnutého voliče

Je to tu zase. Mám se rozhodnout, zda a koho volit. Volit půjdu. V tom mám jasno - nedám zbůhdarma ani zlomek svého hlasu komunistům. Bohužel důvodů jít k volbám mám ještě mnohem víc, neboť mí spoluobčané asi přicházejí o rozum.

20.10.2017 v 10:45 | Karma článku: 13.30 | Přečteno: 647 | Diskuse

Pavel Fiala

Pardubičtí komunisté dějiny nepřepisují!

KSČM je v poslední době osočována, že se opět snaží přepisovat dějiny. Musím se připojit k Parlamentním listům a komunistů se zastat.

28.6.2016 v 8:01 | Karma článku: 17.51 | Přečteno: 820 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Václav Johanna

Jak (ne)může někdo odeslat mail, který se tváří, jako od poslance?

Asi už víte, že na mailové adresy poslanců přišel e-mail s nabídkou slevy, který se tvářil, jako by odešel z mailu Tomia Okamury. Jelikož mě IT živí už 8 let, chtěl bych se k tomu vyjádřit...

20.11.2018 v 19:00 | Karma článku: 14.47 | Přečteno: 445 | Diskuse

Karel Karas

Opozice kontra minimální mzda.

Je zvyšování minimální mzdy příčinou zhoršení ekonomických výsledků privátních firem? Je zvyšování min. mzdy čistý populismus? Názor opozičních stran (STAN,TOP O9, KDU-ČSL, ODS,PIRÁTI ) mi nejdou do hlavy a jsou následující :

20.11.2018 v 18:46 | Karma článku: 20.29 | Přečteno: 477 | Diskuse

Marek Konečný

Kytice přestupků - Jan Hamáček

Policie řeší k jakému přestupku došlo při manipulaci s kyticemi od premiéra a prezidenta. Rád bych jí trochu pomohl a naznačil možné způsoby řešení.

20.11.2018 v 18:37 | Karma článku: 9.80 | Přečteno: 367 | Diskuse

Jan Dvořák

Květinová koalice na Národní

Ozvalo se žuchnutí a hned na to ucítila seshora nepříjemný tlak. „Co se sem cpeš, nevidíš, že jsem tu já?!“ nenechala si to líbit.

20.11.2018 v 17:37 | Karma článku: 14.11 | Přečteno: 398 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Je cvokem president USA Donald Trump, nebo jsou cvoci politici EU, včele s Merkelovou

President USA se s migranty nijak nemazlí a označil migranty z jihu za bezpečnostní riziko pro USA. Dokonce prý padlo i slovo invaze. Donald Trump poslal na Mexické hranice tisíce vojáku USA i Národní gardu.

20.11.2018 v 11:10 | Karma článku: 40.75 | Přečteno: 1362 |
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1033
Jsem takový Brouk Pytlík, co všude byl, všechno zná a do všeho mluví.
Jsem autorem návrhu pravicové sociálně ohleduplné Velké Pytlíkovy reformy a návrhu dobře ufinancovatelné Pytlíkovy verze důchodové reformy. Jsem prostě návrhář.
Mimo to se s potěšením věnuji jazykovým hrátkám.

Najdete na iDNES.cz