Andreji, ty největší zloději!

21. 05. 2019 9:46:33
Asi se divíš, že ti tykám, ale inspektor Trachta by mě jistě vybídl, abych sprostému zločinci, či přinejmenším sprostému podezřelému, tykal. K oslovení v titulku mě inspirovalo tvé tvrdošíjné tvrzení, že Kalousek je největší zloděj.

Byla vám doručena zpráva ze systému blog.idnes.cz. Její znění je: https://pavelfiala.blog.idnes.cz/c/714363/andreji-ty-nejvetsi-zlodeji.html

Dobrý den, Váš poslední blog byl přesunut z titulní strany na Váš soukromý blog. Porušuje Kodex blogera, resp. tento jeho bod: Bloger má právo svobodně vyjadřovat své názory. Nesmí však při tom neoprávněně zasahovat do práv třetích osob, např. poškozovat jejich dobré jméno nebo zasahovat do jejich soukromí. Titulek, ve kterém někoho nazýváte zlodějem, je i při zvážení textového vysvětlení níže už za hranicí toho, co můžeme na titulní straně propagovat. Pokud titulek v tomto smyslu upravíte a zároveň odstraníte aktivní link (viz ustanovení Kodexu o pozvánkách, akcích a propagaci), blog na titulní stranu rádi vrátíme.

Za administraci Tereza Janků

Od: helpdesk

Quod licet Iovi, non licet bovi.

Nakonec jsem se podvolil:

https://pavelfiala.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=714387

Ale tuhle původní verzi si nechám jako soukromý blog.

Vyjděme z teoretického předpokladu, že je tomu skutečně tak a Kalousek je vskutku největší zloděj. Jelikož jsem dosud nikde nenarazil na důkaz, že jsi menší zloděj než on, případně, že on je větší zloděj než ty, jeví se mi výše zmíněné oslovení naprosto legitimní. S touhle logikou bych na matfyzu nejspíš neprolezl ani do druhého semestru, ale v agro institutu politické demagogie a vědeckého populismu by mi to bohatě stačilo i na červený diplom. Samozřejmě jsem ochoten na základě relevantních faktů svůj názor zkorigovat a odpovídajícím způsobem zveřejnit řádnou opravu. Máš šanci se očistit!

Ta oprava by se pravděpodobně týkala pouze superlativu "největší". S tím ostatním to nebude tak jednoduché. Přeci jen to, že bez dovolení sbalíš, na co přijdeš, je nabíledni. Občanským demokratům jsi uzmul "Silné Česko", Pitomiovi (díky, Reflexi, za legalizaci trefné přezdívky) jsi přebral uprchlíky, sociálním demokratům jsi šlohnul zvýšení důchodů a rodičovské... Nic původního, všude samé vykrádání a plagiáty. Už ani nevím, kdo udělal z marginálie volební téma číslo jedna, ale tvůj nářek nad ubohými dětmi, co se musí spokojit s druhojakostní Milkou, byl dojemný. Oceňuji, že jako příkladný bojovník za spravedlnost jdeš příkladem a nabízíš pouze jednotnou kvalitu. Ta pak ani nemusí být nikterak vysoká. Tak je to správné, tak to má být.

Ještě k těm důchodům a dalšímu rozdávání, jež sociální demokraté, známí rozdávači a přerozdělovači, protlačili s pomocí komunistů za zády. Když už sis přivlastnil zásluhy, měl bys přijmout i zasloužený trest za další krádež. Ne, že by na zvyšování důchodů a přilepšování rodinám s malými dětmi bylo něco špatného. Je to však zločin, pokud jsi ruku v ruce s tím neprovedl kvalitní důchodovou reformu, systémové změny v sociální politice, racionalizaci státní správy, prostě vše, abys nerozdával na dluh. Takhle okrádáš nejen nás, ale i naše děti a vnoučata. Styď se! Nejlepším trestem by bylo znárodnit tvůj svěřenský fond a zalátat tím zčásti díru v rozpočtu. Ale i pro tebe naštěstí stále žijeme ve slušné demokratické společnosti, kde je normální dodržovat zákony a nekrást. Nebo už ne?

Asi stále ještě ano. Jinak bych nemohl poděkovat médiu patřícímu do tvého impéria, že na něm můžu svobodně prezentovat své názory.

Jedna další věc mě v poslední době na tebe mrzí. Neustále tvrdíš, že nejsi ve střetu zájmů. Pravda, zaparkoval jsi Agrofert do svěřenských fondů jako prasátko do chlívku, ale z titulu své funkce a za pomoci servilních nohsledů mu hrneš krmení ve formě dotací ne vidlemi, ale rovnou baterií buldozerů. Přece i občan mdlejšího rozumu musí vidět, že je to střet zájmů jako prase. Až bude zabijačka, budeš to zase jen ty, kdo bude mlaskat. Představ si, že tě vůbec nepodezírám, že jsi hlupák, který si to neuvědomuje. To, co z toho vyplývá tě ale taky moc nectí a nekvalifikuje tě k řízení našeho (pořád ještě NAŠEHO!!!) státu. Na variantu, že jsi ubohý prolhaný zmetek, taky moc nesázím. Spíš bych tipoval na poruchu osobnosti, která ti brání rozpoznat, co je správné a co nikoli. To by vysvětlilo i tvůj vztah k STB, způsob "akvizice" Petrimexu a dalších podniků, nedostatek skrupulí při jednání s opotřebovanými spolupracovníky... Rovněž to vysvětluje, proč ti lidi tak snadno naletí. Ty těm nepravdám, co šíříš, skutečně věříš a ani ti nepřijde divné, že jednou něco tvrdíš a zanedlouho tvrdíš něco úplně jiného. Proto jsi tak nebezpečně přesvědčivý. Jistou sebereflexi jsem však i tak zaznamenal. Když už to vypadá, že by se tvé prohřešky mohly dostat před soud, suverénně vyměníš ministra spravedlnosti za spřátelenou osobu. I kdyby to byla jen nešťastná shoda okolností, je to sakra podezřelé. Při podezření na nekalost je v civilizované společnosti zvykem učinit viditelné opatření k rozptýlení podezření. To chce něco opravdu přesvědčivého, jako například nyní požadovanou demisi ministryně Benešové. A taková rezignace na premiérský post, to by byla bomba! Zamysli se nad touto skvělou možností. Obalovat hesla typu "kampaň", "účelovka" či "zadání", jež evokují poetiku mluvy podplukovníka Žitného a plukovníka Kaliny, jednoduchými větami, to dnes opravdu nestačí.

Proto jsem se aktivně připojil k iniciativě MILION CHVILEK PRO DEMOKRACII a půjdu dnes v 18:30 na Václavák podpořit její požadavky. Tímto zvu všechny, kteří nepodlehli zvrhlému kouzlu Andrejovy osobnosti, k účasti. Sice se nerad připojuji ke stádu, ale tohle stádo se aspoň pohybuje celkem správným směrem. Bohužel pouze v dostatečně velikém davu dokážeme zřetelně prezentovat sílu a odhodlání. Takže když už nic jiného, přijďte aspoň zaplnit prostor, ať jsme vidět.

V tomto týdnu máme ještě jednu šanci virtuálně nakopnout Andreje do politické zadnice. Stačí se zúčastnit voleb do europarlamentu a odevzdat svůj hlas některé z demokratických stran či uskupení, jež mají jakous takous šanci překročit pětiprocentní kvórum. Podle průzkumů jsou to zejména Piráti, ODS, dále STAN+TOP09, ČSSD, KDU-ČSL a úplně bez šance nejsou ani HLAS či ESO. Že se vám k volbám nechce a ani se vám žádná strana nelíbí? Berte to tak, že každý hlas pro demokracii ukáže Andrejovi, jak moc lidi jeho ražení v politice nechceme, a jako bonus dokonce může pomoci vyšachovat komunisty či SPD. Prostě si projděte kandidátky, zahoďte kandidátky ANO, SPD, KSČM i obskurních uskupení, jejichž cílem je většinou jen dosáhnout na peníze za hlasy, a vyberte tu, na jejíchž pár prvních místech jsou lidé, kteří vám nejsou proti srsti. Z nich vyberte dva favority, jež můžete zakroužkovat a tím je postrčit na přední pozice. Aktivně hýbnout hýžděmi je užitečnější než sedět doma či v hospodě a lamentovat nebo dokonce jen trpně mlčet.

Přeji hezký den a užitečná rozhodnutí.

Autor: Pavel Fiala | úterý 21.5.2019 9:46 | karma článku: 22.52 | přečteno: 618x

Další články blogera

Pavel Fiala

Andreji, ty Kalousku!

Asi se divíš, že ti tykám, ale inspektor Trachta by mě jistě vybídl, abych sprostému zločinci, či přinejmenším sprostému podezřelému, tykal. K oslovení v titulku mě inspirovalo tvé tvrdošíjné tvrzení, že Kalousek je největší zloděj.

21.5.2019 v 13:27 | Karma článku: 26.07 | Přečteno: 711 | Diskuse

Pavel Fiala

Velká říjnová antitotalitní revoluce aneb o čem sním, kudy chodím

... A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.

2.10.2018 v 11:46 | Karma článku: 17.82 | Přečteno: 614 | Diskuse

Pavel Fiala

Neohrožený bojovník versus vekslák a gambler

Miloš Zeman nesčetněkrát prokázal, že je ochoten se neohroženě bít za pravdu a národní zájmy. Teď se proti němu šikují nicky, jako například vekslák a gambler Horáček, snažící se jej porazit v prezidentských volbách. Zjevně marně.

15.12.2017 v 8:47 | Karma článku: 22.83 | Přečteno: 1203 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Dušan Póč

…a radnice mlčí…

Nedávno spatřila světlo světa informace o tom, kde se v Česku nejlépe žije. No, nedělal jsem si žádné přehnané iluze, ale že můj rodný Vsetín, položený do nejkrásnějšího koutu naší republiky, skončí v propadlišti poražených?!?

19.8.2019 v 15:29 | Karma článku: 8.15 | Přečteno: 138 |

Petr Máj

“Ci videt tocit kolecka!!!”

V půvabné Habbertonově knížce Helenčiny dětičky se malé dítě bolestným křikem domáhá otevření strýčkových kapesních hodinek během jízdy po velmi prašné venkovské cestě. (Připomnělo mi to Hamáčkovu urputnost.)

19.8.2019 v 14:48 | Karma článku: 12.09 | Přečteno: 175 | Diskuse

Jan Lněnička

Greta - mucholapka na čtenáře

Ani nemusím psát celé její jméno do vyhledávače a počítačový procesor ihned pozná, o jakou Gretu se jedná. Čtenář jakbysmet.

19.8.2019 v 14:29 | Karma článku: 11.37 | Přečteno: 281 | Diskuse

Naďa Dubcová

Patová situace na vládě bude vyřešena! Víme první!

Je to velmi jednoduché, bude to zápas století, ne-li tisíciletí... Světová média si již teď zajišťují akreditace.

19.8.2019 v 13:09 | Karma článku: 8.75 | Přečteno: 421 | Diskuse

Karol Wild

Nedrážděte pana Babiše nebo s koalicí sekne

Zdá se, že ČSSD chce odejít z koalice a chce, aby to rozhodl premiér Babiš a aby on byl za to zodpovědný. Ale on za to zodpovědný nebude!

19.8.2019 v 13:08 | Karma článku: 19.35 | Přečteno: 390 | Diskuse
Počet článků 15 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 992
Jsem takový Brouk Pytlík, co všude byl, všechno zná a do všeho mluví.
Jsem autorem návrhu pravicové sociálně ohleduplné Velké Pytlíkovy reformy a návrhu dobře ufinancovatelné Pytlíkovy verze důchodové reformy. Jsem prostě návrhář.
Mimo to se s potěšením věnuji jazykovým hrátkám.

Najdete na iDNES.cz