Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 14. srpna 2022 Alan

Rukověť nerozhodného voliče

22. 06. 2021 12:44:05
Ve svém předchozím příspěvku jsem vysvětlil, kdo a proč se nevědomky stává mým potenciálním nepřítelem. Dnes těm, co nevědí, poradím, jak se jím nestat.

Jak jsem minule zmínil, každý, kdo se bezdůvodně vzdá svého volebního práva v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se stává potenciálním nepřítelem naší rodiny, našich potomků a nejspíš i Vaší rodiny a Vašich potomků, neboť tím pádem nepřímo částečně volí škodnou naší politické scény KSČM.

Pokud nechcete být bezdůvodně potenciálním nepřítelem svých spoluobčanů a budoucích generací, máte jednoduchou možnost, jak se toho vyvarovat: Jděte volit!

"Jak mám volit, když není koho?"

To je běžný povzdech. Primitivní odpověď zní: "Kohokoli kromě komunistů". Komunisté však nejsou jediná škodná, která si zaslouží politicky utratit. Nebudu vyjmenovávat škodnou a jitřit vášně. Půjdu na to raději konstruktivně z druhé strany.

V následující tabulce zkuste v levé části najít tvrzení, s nímž se nejsnáze můžete alespoň částečně ztotožnit, a v pravé části naleznete instantní nevyžádanou radu.

Jsou nízké daně i Vaším fetišem a máte velmi rezervovaný či skeptický postoj vůči Bruselu.

Volte ODS. Na europoslance Jana Zahradila nehleďte. V každé straně se mohou vyskytovat osoby se svéráznými a obtížně stravitelnými názory či jiná hovada, takže to neřešte.

Jste liberálně založeni a ve vztahu k Evropské unii nejste nijak zvlášť skeptičtí.

Volte TOP 09. Zde pro změnu ignorujte Dominika Feriho i nepříliš vhodná unáhlená vyjádření k tomuto tématu ze strany některých stranických funkcionářů.

Jste konzervativní, věřící a rodina stojí vysoko na žebříčku Vašich hodnot.

Volte KDU-ČSL. Nálepky typu "černoprdelníci" a podobné s klidem ignorujte. Svědčí víc o stupni mentální způsobilosti šiřitelů nálepek než o straně jako takové.

Jste normální lidé a politika Vás spíš obtěžuje.

Volte STAN.

Jste mladí, hraví, máte rádi nečekaná překvapení a nemáte z nich obavy.

Volte Piráty.

Věříte, že Andrej Babiš je Mirkem Dušínem české politické scény, a považujete komické výstupy Čau lidi ze scénáristické dílny Marka Prchala v podání Vašeho oblíbeného stand-up komika za seriózní zdroj informací.

Volte ANO. Nemám, jak ve Vás vzbudit stín pochybností o správnosti Vašeho přesvědčení.

Věříte, že Tomio Okamura je bojovník za Vaše práva a světlé zítřky prosté všelijak barevných cizáků, bruselského diktátu, mizerných a předražených potravin z dovozu či nepřizpůsobivých tyjících z Vaší nedobrovolné dobroty. Rozhodně jste přesvědčeni, že Tomio v minulosti nevytuneloval žádnou předchozí stranu, nejde mu v první řadě o pohodlný život ve Sněmovně a v neposlední řadě že přímá demokracie s převládajícími prvky demokratického centralismu je přesně to, co naší společnosti chybí, případně jste Tomia už prokoukli, ale vaše přesvědčení se příliš nezměnilo.

Volte SPD, DSSS, Volný blok či jiné podobné uskupení. Určitě najdete něco vhodného, neboť kdo hledá, najde.

Jste opět zhnuseni vší špínou na naší politické scéně a věříte, že nový spasitel bude lepší než všichni předchozí, neobáváte se, že jde o béčkovou verzi ANO, nebo byste to dokonce uvítali a ani Vám nevadí, že strana má celkem chudičký program.

Volte Přísahu.

Jste ultrakonzervativní, myslíte si, že Rusko je menší hrozba než EU, máte pozitivní vztah ke všem Václavům Klausům a věříte jim.

Volte Trikolóru.

Jste soukromníci a s žádnou výše uvedenou alternativou nenacházíte dostatečnou shodu.

Volte Soukromníky.

Vaše svoboda je pro Vás nade vše a svoboda ostatních je hned na druhém místě žebříčku Vašich hodnot.

Volte Svobodné.

Máte rádi Zelené

Volte Zelené.

Máte rádi komunisty.

Nechoďte volit. Je to zbytečné. V KSČM nejsou žádní opravdoví komunisté.

Pořád nedokážete rozpoznat nejmenší zlo.

Napište na papírky názvy stran, které Vás napadnou (kromě KSČM), hoďte je do nějaké nádoby a poslepu jeden vylovte. To bude ta správná volba pro Vás.

Máte pocit, že si z Vás dělám legraci? Přiznávám, z některých z Vás tak trochu ano.

Každopádně, Vy bystřejší i já vidíme jeden problém. Jak mám volit stranu, která jde do voleb v koalici, nedejbože ještě s někým, koho nesnáším? Je to jednoduché. Sice budu volit koalici, ale využiji všechny své čtyři preferenční hlasy a zakroužkuji kandidáty svého favorita. Když nás bude víc, získají naši favorité víc křesel ve sněmovně na úkor ostatních členů koalice. Aby nás bylo opravdu víc, budu přesvědčovat všechny lidi v okolí, aby se přidali, že to má cenu.

V rámci jednoho volebního obvodu mohou mít preferenční hlasy moc až zázračnou.

Takže nezapomeňte: Jděte volit a kroužkujte!

Autor: Pavel Fiala | úterý 22.6.2021 12:44 | karma článku: 34.27 | přečteno: 4574x

Další články blogera

Pavel Fiala

Antibabiš. What else?

Andrej Babiš neustále útočí na opozici, že nemá jiný program než „antibabiš“. Rád bych řekl, že se v tom šeredně mýlí, ale on se mýlí málokdy. Jen to, co tvrdívá, nebývá vždy pravda.

18.7.2021 v 8:20 | Karma článku: 10.66 | Přečteno: 318 | Diskuse

Pavel Fiala

Rukověť nehloupého voliče

Každý, kdo se bezdůvodně vzdá svého volebního práva v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se stává potenciálním nepřítelem naší rodiny, našich potomků a nejspíš i Vaší rodiny a Vašich potomků.

9.6.2021 v 16:04 | Karma článku: 14.88 | Přečteno: 558 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Červenka

Opravdu je vláda ve srovnání s ANO tak špatná?

Pochopitelně vláda má celou řadu potíží a nedostatků. Průměrný volič koalice si je toho nepochybně dobře vědom. Přesto by hlas ANO, SPD nebo třeba KSČM v žádném případě nedal. Je jasné, co je zde menší zlo.

13.8.2022 v 17:41 | Karma článku: 21.00 | Přečteno: 479 | Diskuse

Jaroslav Chudáček

Trapná ODS

Kandidátka ODS do následujících komunálních voleb v Mladé Boleslavi je plná chyb. Přesto se to Raduanu Nwevaltimu líbí.

13.8.2022 v 11:47 | Karma článku: 25.26 | Přečteno: 646 | Diskuse

Pavel Ďuran

Babiš volá po nedůvěře vládě – úsměvný

Tahle vláda, pane Babiši, nepadne. Má na to pohodlnou většinu, vaše snaha je marná, ničemná. Že je zatížená kriminálními kauzami (velká sranda...) asi nesvéprávného člověka, v nejmenším nevadí.

13.8.2022 v 11:43 | Karma článku: 21.97 | Přečteno: 445 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Izrael: Cesta k volbám (9)

Koho zajímá izraelská demokracie a s ní související listopadové předčasné hlasování do parlamentu země, nemůže pominout jeden významný milník. Volby lídrů stran a primární volby, které spoluurčují podobu kandidátních listin.

12.8.2022 v 22:51 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 51 | Diskuse

Ivo Cerman

I přes silná gesta jsou USA vnitřně rozložená velmoc

Americká levice dělá silná gesta navenek, ale přitom pokračuje v rozkládání Ameriky zevnitř. Slyšeli jste o projektu 1619? Naše média mlčí.

12.8.2022 v 15:45 | Karma článku: 30.93 | Přečteno: 805 | Diskuse
Počet článků 17 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1170
Jsem takový Brouk Pytlík, co všude byl, všechno zná a do všeho mluví. Jsem autorem návrhu pravicové sociálně ohleduplné Velké Pytlíkovy reformy a návrhu dobře ufinancovatelné Pytlíkovy verze důchodové reformy. Jsem prostě návrhář.Mimo to se s potěšením věnuji jazykovým hrátkám.

Najdete na iDNES.cz