Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 21. září 2023 Matouš
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

carolusI

15. 10. 2012 1:24
Druhý pilíř

není žádný pilíř, ale jen berlička a ještě nalomená. Důchodové fondy jsou zcela zcestná myšlenka. Pokud nebudou rozkradeny, musí svá aktiva do něčeho investovat.Třeba do dluhopisů. A co udělá stát, když bude ve svrabu si snad umí každý představit. Jisté je jen jedno, když stát nebude prosperovat, peníze pro důchodce nebudou, i kdyby takových berliček bylo deset.  Úspory jsou hezké, pokud je stabilní měna a přijatelný úrok. Taková odobí jsou ale jen krátkodobá a inflace je dokáže znehodnotit.  Průběžný systém je spolehlivější, ale zase je to o prosperitě. Davy nezaměstnaných na důchody nevydělají. Demografická křivka se sice v krátké době změní (jisté etnikum se množí exponenciálně), ale ani to není záchrana z důvodů o kterých se nesmí mluvit.  Spořte si na důchod, a po padesáti létech zjistíte, že vaše peníze mají jen zlomek hodnoty než v době, kdy jste je uložili. Najít v současné době něco, co vám zaručí stabilní příjem v budoucnosti, máte asi stejnou naději jako na výhru v loterii.

0 0
možnosti

Paeris Kiran

17. 10. 2012 14:39
Re: Druhý pilíř

Demografická křivka se pak zase zlomí zpátky až přestaneme být schopní to etnikum nakrmit a začnou umírat hlady.

0 0
možnosti

Žadatel

15. 10. 2012 0:30
Lidi spořte ve II. pilíři (bude -li schválen),

ale jestli inflace bude pokračovat tempem posledních cca třech měcíců, bude za 30 let, kdy půjdete do důchodu, chleba za 1 000Kč.

Dobrou chuť.;-D

1 0
možnosti

mašlomcha

14. 10. 2012 23:55
Chtěl jste posoudit, kdo víc blábolí: Jste to Vy

Chybí Vám zdravý selský rozum, obsažený v této větě: "KDO ŠETŘÍ MÁ ZA TŘI". Naopak: kdo žije ze dne na den a všechno prožere, ten nic neušetří, stejně jako průběžný systém. Navíc náš průběžný systém má jednu vadu už nyní: nestačí už nyní na Paroubkem a spol. valorizované důchody a stát, aby ty mandatorní (tj. ze zákona) výdaje utáhl, se musí už dnes zadlužovat. Tedy dokud ho ta blbost nepřejde a nezačne to NĚJAK řešit, třeba jako ve Švédsku: a na důchody půjde jen to, co se vybere, žádné dluhy, žádné valorizace ze zákona, ale jen to, co se vybere. Čistý průběžný systém. Připravme se na to proboha všichni, že to samé musí  jednou přijít i k nám. Takže, k šetření není alternativa. V přechodném období, než budou mít lidé naspořeno, to musí stát ještě zatáhnout, aby se mohlo v budoucnosti skončit se zadlužováním a začít ten náš dnešní život na dluh splácet. Penzijní reforma je přes 15 let opožděná, lidé mohli mít už slušné úspory a penzijní systém mohl být místo v deficitu v ažúru...

0 0
možnosti

strycek-Joe LLC

15. 10. 2012 9:43
Re: Chtěl jste posoudit, kdo víc blábolí: Jste to Vy

průběžný pilíř se musí zadlužovat, proto jej zadlužíte ještě víc 2.pilířem ? To není rozumné, úroky z půjček vymažou efekt a tzv. pilíř se zřítí Rv

0 0
možnosti

king2010

14. 10. 2012 22:01
Víte, ta tabulka je špatná ......

pro Vaši informaci, ( á je to pravdivá informace) a i doložitelná .

Pří částce pro výpočet důchodu ( VPZ výpočotvá sazba základu) který činní 22539 ,- (jeho výše odpovídá  vyměřovacímu základu 91985,-Kč za roky 1986 - 2010)

Procentní sazba za 46 let placení daní z uvedeného základu činní 15552 Kč ( 69% základu)

Kde máte  Váš důchod cca 28 tisíc ???

A proto , pokud si nebudete spořit , STÁT Vám ať je v jakékov barvě jeho vedení dá  neodpovídající částku , teda h....o.

0 0
možnosti

Pytlík2012

17. 10. 2012 8:19
Re: Víte, ta tabulka je špatná ......

Pro výpočet jsem použil kalkulačku na webu MPSV (http://duchodovakalkulacka.mpsv.cz) a rok narození 1993. To je v příspěvku zmíněno. To, že se Vaše výsledky s použitím jiných vstupních dat liší od mých je přirozené. Takže to shrnu: Vím, že ta tabulka není špatná :-)

0 0
možnosti

petrph

14. 10. 2012 19:46
víte, už komicky zní další výrok pana Kohouta v článku

"Při myšlenkách na zabezpečení na stáří by lidé měli spoléhat výhradně

sami na sebe, a to ať už bude reforma  schválena, nebo vetována.!"

Což je samozřejmě nesmysl- a je smutné že takovou lež ekonom vypustil z pusy. I při vstupu do zmíněného druhého pilíře reformy bude naprostá většina lidí dále závislá na důchodu od státu (bude tvořit 85% jejich důchodu], a k tomu budou jen na přilepšenou příjmy z 2. (a 3. pilíře které by je ale asi sami, bez¨státního důchodu neuživily...

3 0
možnosti

pydloun23

14. 10. 2012 21:00
Re: víte, už komicky zní další výrok pana Kohouta v článku

Není to nesmysl. Demografický vývoj je neúprosný. Nevím jestli tato důchodová reforma je správná, protože nejsem schopen dle dostupných informací spočítat budoucí důchod. Kalkulačky jsou zcela irelevantní, je třeba postupovat variantně a zahrnout různé stupně inflace a zhodnocení. Jisté však je, že aby se průběžný systém dokázal samofinancovat, bude nutné buď zvýšit odvody, nebo věk odchodu do důchodu. Každý kdo slibuje opak vědomně LŽE! Proto je nutné spořit si sám - reforma - nereforma. Při současném zadlužení není otázka "jestli" ale "kdy". Jestli dojdeme do bodu zlomu kdy se důchody začnou reálně snižovat je jisté. Kdy? Netuším, ale za předpokladu podobného chování nadcházející vlády jako za Grosse a Paroubka jistě brzy.

1 0
možnosti

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS