Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

carolusI

Druhý pilíř

není žádný pilíř, ale jen berlička a ještě nalomená. Důchodové fondy jsou zcela zcestná myšlenka. Pokud nebudou rozkradeny, musí svá aktiva do něčeho investovat.Třeba do dluhopisů. A co udělá stát, když bude ve svrabu si snad umí každý představit. Jisté je jen jedno, když stát nebude prosperovat, peníze pro důchodce nebudou, i kdyby takových berliček bylo deset.  Úspory jsou hezké, pokud je stabilní měna a přijatelný úrok. Taková odobí jsou ale jen krátkodobá a inflace je dokáže znehodnotit.  Průběžný systém je spolehlivější, ale zase je to o prosperitě. Davy nezaměstnaných na důchody nevydělají. Demografická křivka se sice v krátké době změní (jisté etnikum se množí exponenciálně), ale ani to není záchrana z důvodů o kterých se nesmí mluvit.  Spořte si na důchod, a po padesáti létech zjistíte, že vaše peníze mají jen zlomek hodnoty než v době, kdy jste je uložili. Najít v současné době něco, co vám zaručí stabilní příjem v budoucnosti, máte asi stejnou naději jako na výhru v loterii.

0/0
15.10.2012 1:24

Paeris Kiran

Re: Druhý pilíř

Demografická křivka se pak zase zlomí zpátky až přestaneme být schopní to etnikum nakrmit a začnou umírat hlady.

0/0
17.10.2012 14:39

Žadatel

Lidi spořte ve II. pilíři (bude -li schválen),

ale jestli inflace bude pokračovat tempem posledních cca třech měcíců, bude za 30 let, kdy půjdete do důchodu, chleba za 1 000Kč.

Dobrou chuť.;-D

+1/0
15.10.2012 0:30

mašlomcha

Chtěl jste posoudit, kdo víc blábolí: Jste to Vy

Chybí Vám zdravý selský rozum, obsažený v této větě: "KDO ŠETŘÍ MÁ ZA TŘI". Naopak: kdo žije ze dne na den a všechno prožere, ten nic neušetří, stejně jako průběžný systém. Navíc náš průběžný systém má jednu vadu už nyní: nestačí už nyní na Paroubkem a spol. valorizované důchody a stát, aby ty mandatorní (tj. ze zákona) výdaje utáhl, se musí už dnes zadlužovat. Tedy dokud ho ta blbost nepřejde a nezačne to NĚJAK řešit, třeba jako ve Švédsku: a na důchody půjde jen to, co se vybere, žádné dluhy, žádné valorizace ze zákona, ale jen to, co se vybere. Čistý průběžný systém. Připravme se na to proboha všichni, že to samé musí  jednou přijít i k nám. Takže, k šetření není alternativa. V přechodném období, než budou mít lidé naspořeno, to musí stát ještě zatáhnout, aby se mohlo v budoucnosti skončit se zadlužováním a začít ten náš dnešní život na dluh splácet. Penzijní reforma je přes 15 let opožděná, lidé mohli mít už slušné úspory a penzijní systém mohl být místo v deficitu v ažúru...

0/0
14.10.2012 23:55

strycek-Joe LLC

Re: Chtěl jste posoudit, kdo víc blábolí: Jste to Vy

průběžný pilíř se musí zadlužovat, proto jej zadlužíte ještě víc 2.pilířem ? To není rozumné, úroky z půjček vymažou efekt a tzv. pilíř se zřítí Rv

0/0
15.10.2012 9:43

dieuetdroit

Re: Chtěl jste posoudit, kdo víc blábolí: Jste to Vy

o, nikoliv. Blabol jste spachal/a vy. Prubezny system je jediny, ktery zarucuje, alespon jakysi duchod, protoze lidi se budou rodit a budou pracovat a hlavne - coz je dost dulezite, budou do duchodu odchazet podstatne pozdeji.  Nema se delat reforma penzi, ale ma se hledat zpusob, jak (kde) ty produktivni lidi zamestnat. Spatne je, ze i prace  bude ubyvat s tim, jak se bude dal rozvijet technologie. Ale to je uz otazka sociologicko/filozoficko/ekonomicka a ja nemam reseni, ani napad a v podstate mne to ani nezajima, protoze za 70 let uz bude zcela jiste po mne, deti mit nechci a proto to, co bude dale je mi naprosto lhostejne, stejne jako osud lidstva.

0/0
16.10.2012 9:15

Paeris Kiran

Re: Chtěl jste posoudit, kdo víc blábolí: Jste to Vy

Těžko zaměsnávat lidi kteří se narodili jenom díky státní podpoře a sociálnímu systému (a nebo při nejhorším díky němu přežili) V populacích existují autoregulační funkce- zejména hladomory efektivně eliminují populaci na kterou nezbývají na dané úrovni spotřeby zdroje.

0/0
17.10.2012 14:41

king2010

Víte, ta tabulka je špatná ......

pro Vaši informaci, ( á je to pravdivá informace) a i doložitelná .

Pří částce pro výpočet důchodu ( VPZ výpočotvá sazba základu) který činní 22539 ,- (jeho výše odpovídá  vyměřovacímu základu 91985,-Kč za roky 1986 - 2010)

Procentní sazba za 46 let placení daní z uvedeného základu činní 15552 Kč ( 69% základu)

Kde máte  Váš důchod cca 28 tisíc ???

A proto , pokud si nebudete spořit , STÁT Vám ať je v jakékov barvě jeho vedení dá  neodpovídající částku , teda h....o.

0/0
14.10.2012 22:01

Pytlík2012

Re: Víte, ta tabulka je špatná ......

Pro výpočet jsem použil kalkulačku na webu MPSV (http://duchodovakalkulacka.mpsv.cz) a rok narození 1993. To je v příspěvku zmíněno. To, že se Vaše výsledky s použitím jiných vstupních dat liší od mých je přirozené. Takže to shrnu: Vím, že ta tabulka není špatná :-)

0/0
17.10.2012 8:19

petrph

víte, už komicky zní další výrok pana Kohouta v článku

"Při myšlenkách na zabezpečení na stáří by lidé měli spoléhat výhradně

sami na sebe, a to ať už bude reforma  schválena, nebo vetována.!"

Což je samozřejmě nesmysl- a je smutné že takovou lež ekonom vypustil z pusy. I při vstupu do zmíněného druhého pilíře reformy bude naprostá většina lidí dále závislá na důchodu od státu (bude tvořit 85% jejich důchodu], a k tomu budou jen na přilepšenou příjmy z 2. (a 3. pilíře které by je ale asi sami, bez¨státního důchodu neuživily...

+3/0
14.10.2012 19:46

pydloun23

Re: víte, už komicky zní další výrok pana Kohouta v článku

Není to nesmysl. Demografický vývoj je neúprosný. Nevím jestli tato důchodová reforma je správná, protože nejsem schopen dle dostupných informací spočítat budoucí důchod. Kalkulačky jsou zcela irelevantní, je třeba postupovat variantně a zahrnout různé stupně inflace a zhodnocení. Jisté však je, že aby se průběžný systém dokázal samofinancovat, bude nutné buď zvýšit odvody, nebo věk odchodu do důchodu. Každý kdo slibuje opak vědomně LŽE! Proto je nutné spořit si sám - reforma - nereforma. Při současném zadlužení není otázka "jestli" ale "kdy". Jestli dojdeme do bodu zlomu kdy se důchody začnou reálně snižovat je jisté. Kdy? Netuším, ale za předpokladu podobného chování nadcházející vlády jako za Grosse a Paroubka jistě brzy.

+1/0
14.10.2012 21:00

petrph

Re: víte, už komicky zní další výrok pana Kohouta v článku

Odvody už se vlastně zvyšují (stát z důvodu penzijní reformy zvyšuje DPH)  věk odchodu do důchodu se rovněž prodlužuje,a důchody se už nyní reálně snižují.Nikoliv "za ČSSD, ale už za Kalouska...

+1/0
14.10.2012 21:16

Paeris Kiran

Re: víte, už komicky zní další výrok pana Kohouta v článku

A Důchody se stejně dřív nebo později propadnou na 0... protože většina lidí má problém už svou činností uživit sebe a státní správu... natož ještě důchodce a nezaměsnané pro které není práce která by měla větší přínos než provozní náklady.

Umělá zaměsnanost na kterou se bude ještě doplácet by stav ještě zhoršila.

0/0
17.10.2012 14:43

SOUTĚŽ

BR17

Dnes je trendy přehnaná korektnost, říká Viktorie Besó. O její knížku si můžete zasoutěžit zde.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz