Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 30. listopadu 2023 Ondřej
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

lomihnát a chytrý mustang

22. 10. 2012 17:08
Průběžný systém funguje léta? pche, pár desetiletí.

Pro historii nicotný pšouk. Ale dobrá:

Mějme takový Stabilní průběžně fondový systém financování důchodů, nastavený podle uvedených pravidel.

Po pár letech fungování dojde k tomu, že nízkopříjmové skupiny budou brát nuzné důchody nebo hákovat do smrti, zatímco se na veřejnost dostanou případy, kdy někdo bude v důchodu brzy a bude pobírat více, než si průměrný pracující je schopen vydělat.

To ovšem bude mít vliv na politiku a zvoleni budou takoví, kteří té většině, která bude věřit, že má NÁROK NA DŮSTOJNÉ ZABEZPEČENÍ VE STÁŘÍ, slíbí v tom udělat pořádek ..

Tady už to jiný nebude - pazoura v cizí kapse by měla být na státním znaku místo lva ... mít děti je prý drahé, ale nestydět se chtít po cizích dětech platit na vlastní důchod je vysoce morální. Rv Blééé

0 0
možnosti

ciric

22. 10. 2012 13:34
Stabilizace

Stabilizace stávajícího průběžného důchodového systému spočívá v tom, že bude zaveden jeden parametr ato podstatný - počet vychovaných plátců do systému. Proč jsou parametry pouze počet odpracovaných let a výše příjmu, když tvrdíme, že propad systému je způsoben demografickým problémem? Jak to, že bezdětný bere stejný a spíše vyšší důchod jak ten, kdo vychoval další tři plátce do systému? Toto je hlavní problém. Odstraňme jej, a průběžný systém bude fungovat naprosto spolehlivě.

Neovlivní to ani Romové ani nezaměstnanost.

0 0
možnosti

Paeris Kiran

22. 10. 2012 14:00
Re: Stabilizace

To by fungovalo pouze pod podmínkou že pokud přivedeteněkoho na koho bude muset stát platit sociální dávky (to jest v nezaměnsnanosti v hmontné nouzi... atd) tak místo aby pobírali lidi důchod budou státu za tyto lidi doplácet jejich dávky.

Nezaměsnaní jsou pro systém sice škodlivé, ale zdelaka ne tak jako potomstvo na dávkách.

0 0
možnosti

Stará kára

22. 10. 2012 11:49
On je někde nějaký dluh na průběžném financování?

Jak je vysoký a kde je veden?

  Pokud vím, důchody jsou vypláceny ze státního rozpočtu. Rozpočet, jako celek, je v deficitu, to je pravda.  Ale kde je ten "důchodový dluh"?

  Od kdy se začnou vyplácet peníze ze státního "pojistného fondu"?   Kolik se bude platit na průběžný fond - a jak se zajistí důchody současným důchodcům (ti si už nic fondového nenaspoří)?

  Nebo je "fondový" systém systémem průběžným, jen s plnou zásluhovostí?

0 0
možnosti

lomihnát a chytrý mustang

22. 10. 2012 17:10
Re: On je někde nějaký dluh na průběžném financování?

Ale, jak, ze státního rozpočtu?

Vždyť na to platíme POJIŠTĚNÍ, ne?

Nebo to je celé lež?

0 0
možnosti

strycek-Joe LLC

22. 10. 2012 11:05
V tomto státě je již příliš mnoho důchodových poradců

je třeba jim zatnout tipec. PŘEDEVŠÍM: průměrný věk dožití se zvedl o cca 5%, zatímco věk, při kterém má člověk nárok na odchod do důchodu o cca 8%. Je to darebáctví režimu, který navíc změnil metodiku tak, aby mu ta čísla lépe vycházela. Zavedl se "věk dožití" a srovnává se s průměrným věkem před 20-ti lety, ačkoli to není totéž. Lumpové, kteří vše organizují a vedou rozkradli státní zdroje a nyní chtějí rozkrást i průběžný systém !!

0 0
možnosti

Stará kára

22. 10. 2012 11:58
Re: V tomto státě je již příliš mnoho důchodových poradců

Věk dožití je to podstatné - neboť to je věk, kterého se dožijí "zítřejší" důchodci.

  Nějak jste zapomněl na velmi podstatnou věc: nejde o věk odchodu do důchodu, ale o dobu aktivního pracovního života.  A ten se zkracuje na jeho začátku.  Jestli před 20 lety bylo 45 % vyučenců (18 let), 40 % maturantů /kteří nešli na VŠ/ (19 let) a 15 % VŠ (25 let), začínali lidé pracovat v průměru v 19,7 letech.  Současný stav je 20 % vyučenců, 52 % maturantů a 28 % 28 % VŠ, začínají lidé pracovat v průměru v ve 20,5 letech.    I o tento téměř rok je třeba prodloužit dobu odchodu do důchodu. A bude hůř. A tio neuvažuji zvyšující se počet odkladů nástupu do 1. třídy.

0 0
možnosti

fošna

22. 10. 2012 11:03
Základem státu...

je než....t

-na dluh....  a  100 miliard neposílat...do pryč...jen tak...ale kde potom , krást:  a to je největší  problém sociální politikyRv[>-]

0 0
možnosti

fošna

22. 10. 2012 10:48
Myslím, že bych založil vyloženě Český důchodový systém...

Na bázi půjčka na nákup bytů a ze zisků šetřit na do důchoidového systému.Každý ke svému žití potřebuje bydlení- takže si pořídí Hypo. na tom si zaplatí vlstně budoucí důchod,, jinými slovy na úrocích, které zaplatí zahraničním nbankám by v klidu mohl žít v důchodu"  -jediným problémem tohoto systému musí bejt pevné podmínky pro hypo,, STOP tzv. spekulativnímu - max. jedna hypo. za život na své bydlení. - pokud někdo nemůže splácet--další účastník žadatel dostane nejdříve možnost toto převzít.   Tento systém by měl určitě mouchy ,,, jedna velké se jmenuje zahraniční banky- narušení současného systému, který vyhovuje zájmovým skupinám ,, banky, exekutoři atd."

0 0
možnosti

fošna

22. 10. 2012 10:48
Re: Myslím, že bych založil vyloženě Český důchodový systém...

jenže systém by nelikvidoval lidi ekonomicky....navíc licenci na hypotéky dává stát- proč ji prodal zahraničním bankám, když na tomto principu fungují i stav. spořitelny:  proč formu takového fondu nesvěří třeba do ČNB. Proč, protže se tady nebuduje systém pro lidi, ale pro zájmové skupiny..., ti co by mohli něco vymslet ti nemaj důvod jsou systémem uplaceni říkat, že nikdo nic nevymyslí.... navíc ti co to maj pod palcem nemaj zájem na jiném systému

0 0
možnosti

Paeris Kiran

22. 10. 2012 9:58
Z čeho že ten fond...

realizujete? Už v současnosti je výběr penzijního pojištění v mínusu oproti platbám a je dorovnáván ze státního rozpočtu. (Mimochodem ta "rezerva" kterou si z ní Klaus vzal kdysi aby si nemusel na chod státu půjčovat už by dávno byla vyčerpána...)

Krom toho do čeho že by ten fond investoval? Do řeckých dluhopisů? Do akcií General Motors které musela zadarmo převzít vláda USA a poplatit dluhy?

Penzijní systém nemá naprosto žádnou budoucnost ani v průběžné, ani ve fondové podobě.

0 0
možnosti

fifi16

22. 10. 2012 10:35
Re: Z čeho že ten fond...

Pokud se nebude pořád zmenšovat procento patřící důchodovému pojištění, tak by neměl dluh narůstat. Fond, aspoň si myslím, že to tak bylo myšleno, nebude investovat, ale jen přerozdělovat. Jedná se o průběžný systém. Jen by asi bylo jednou spočítáno, kolik kdo tam vlastně vložil a z této sumy a dle délky důchodu by mu byla vyplácena částka. Osobně si myslím, že to není špatné, ale nejde z toho krást, tak to nemůže projít.

0 0
možnosti

Jednoho krásného dne ...

22. 10. 2012 9:53
důležitější krok pro stabilizaci důchodového systému

však podle mně je jeho decentralizace a návrat k rodinné solidaritě (kde důchodový systém přirozeně funguje převážně na průběžném systému a fondové přilepšení si dopřává ten , kdo si to může dovolit), stát by měl řešit jen extrémní případy (ztrátu živitelů, bezdětné ap.)

0 0
možnosti

Paeris Kiran

22. 10. 2012 10:00
Re: důležitější krok pro stabilizaci důchodového systému

Což je poněkud problém když už teď stát řeší 10 procentní nezaměsnanost (defacto nadbytek lidí) a ještě navíc zvyšuje daně aby poplatit armádu státních zaměsnanců...

těch 10 procent nezaměsnaných asi svým rodičům a prarodičům žádné důchody nezaplatí že? (to tady je to ještě dobré... Řecko a Španělsko soupeří 25 procent...)

0 0
možnosti

fošna

22. 10. 2012 8:49
Tak jsem asi mimoň ale vůbec jsem to nepochopil.....

Ale jsem přesvědčenej, že to co navrhuje Kalousek ,, fondy"  jsou jen změna průběžného důchodového systému ze státu na průběžný důchodový systém soukromý....  jinak nějakej ,,Kiosaky"  TVRDIL, ŽE K VELKÉMU KRACHU BURZY DOJDE  až se většina investorů dostane do důchodového věku ,, ne jen u ná je demograf. vývoj neúprosný i v Amíkově- protože dojde k vybírání kapitálu z fondů, následnou sílou davu ,,chování stáda" dojde k dalšímu vybírání...,, krachne fond"

Myslím, že neni zájem to opravdu řešit: momentálně se pouze hledá způsob k uspokojení zájmových skupin, nikoli k řešení problému...

navíc- kolik lidí je schopno spořit 15% platu--o 30% nemluvě...

Vidím jeden způsob: nemít hypotéku-a to co by šlo na ní si dávat sám bokem: ale fondy atd.   je letadlo jako jakýkoli jiný systém...jen to déle trvá,, a vůbec největší chyba byla sloučit důch. s rozpočtem ČR"

0 0
možnosti

fošna

22. 10. 2012 8:51
Re: Tak jsem asi mimoň ale vůbec jsem to nepochopil.....

ten japonec to psal v roce asi 2000, tak nevím zda už to bylo ono, nebo se ten průšvih projeví cca od roku 2016-2030...protže to budou nejsilněší ročníky do penze...  u nás to bude likvidační až půjdou ročníky 1971-72

0 0
možnosti

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS